Rukometaši Vojvodine (©RK Vojvodina)

Bolno prizemljenje Voše: Ništa od iznenađenja, Novosađani razbijeni u Šafhauzenu

Vreme čitanja: 2min | sub. 04.09.21. | 22:58

Srpski šampion poražen od Kadetena - 23:34 u revanšu prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope

Evropski put Vojvodine, očekivano, prekinut je već na startu takmičenja u kvalifikacijama za Ligu Evrope. Znalo se da je Kadeten veliki favorit u dvomeču, ali je nada tinjala posle pobeda u prvoj utakmici u Novom Sadu, u dvorani na Slanoj bari sa 26:20. Međutim, šest golova razlike nije bilo dovoljno za plasman u završnu rundu kvalifikacija za drugorangirano takmičenje na tlu Starog kontinenta. Tim iz Šafhauzena je u revanšu slavio sa 34:23 (17:9).

Već na startu domaćini su dali do znanja Lalama da nemaju šta da traže. Poveli su sa 4:0. Četa Borisa Rojovića se od početnog šoka oporavila, smanjila na 5:4 u 10. minutu, ali je usledila nova serija Kadetena. Do poluvremena su domaćini anulirali prednost srpskog šampiona, dodali su gas u finišu prvog dela meča i na odmor otišli sa +8 (17:9). Kadeten je u prvih 30 minuta tri puta imao seriju od po 4:0 koje su prelomile utakmicu.

U nastavku, već na startu, Kadeten je serijom 4:1 stigao do +11 (21:10) i nijednog trenutka nije ispuštao dvocifrenu prednost. Najveći minus rukometaši Vojvodine su imali sredinom drugog dela meča, kada je bilo -13 (16:29).

U pobedničkom timu najefikasniji je bio Samjuel Zender sa sedam golova, od toga četiri sa sedam metara. Čuveni Španac, novajlije ovog leta u redovima švajcarskog vicešampiona, Đoan Kaneljas, pet puta je matirao Novosađane. U redovima Vojvodine, najbolji je bio slovenački bek, letošnje pojačanje, Gregor Ocvirk, sa pet pogodaka.

LIGA EVROPE, KVALIFIKACIJE – PRVO KOLO (REVANŠ UTAKMICE)

Istad - Silkeborg 25:27 (11:14) /prvi meč: 23:22/

Svendborg - Celje 36:25 (18:14) /prvi meč: 29:33/

Benfika - Krijens Lucern 29:18 (14:8) /prvi meč: 31:24/

Granoljers - Tineks Prolet 27:29 (14:12) /prvi meč: 36:21/

Tuluz - Hard 39:32 (18:15) /prvi meč: 27:23/

Valur - Poreč 22:21 (7:12) /prvi meč: 22:18/

La Rioha - Agvas Santas 34:28 (17:14) /prvi meč: 26:26/

Sesvete - Azoti 25:37 (11:20) /prvi meč: 21:29/